Badanie HydroVag® – kobiety w wieku od 18 do 65 lat

with Brak komentarzy

3 360 kobiet jednoznacznie potwierdziło skuteczność HydroVag®*

Większość kobiet będących przed okresem okołomenopauzalnym uważa, że problem suchości pochwy ich nie dotyczy. Faktem jest, że  atrofia pochwy są ściśle powiązane z zaburzeniem produkcji estrogenów i panie w okresie klimakterium częściej doświadczają dolegliwości z tym związanych. Jednak ze względu na:

 • coraz bardziej stresujący i nerwowy tryb życia,
 • stosowanie leków w tym antykoncepcji czy antybiotyków,
 • używanie tamponów,
 • spożywanie wysoko-przetworzonej żywności

z problemem suchości pochwy spotyka się coraz więcej młodszych kobiet. Dodatkowo do uszkodzenia i wysuszenia nabłonka pochwy dochodzi:

 • w okresie połogu,
 • w okresie karmienia piersią
 • oraz po zabiegach ginekologicznych.

Suchość pochwy i infekcja intymna mają podobne objawy

Spora cześć kobiet myli objawy suchości z infekcją intymną. Dlatego, że w obu przypadkach występuje:

 • charakterystyczne pieczenie,
 • uczucie napięcia skóry w okolicach intymnych
 • ból podczas stosunku,
 • czasami wręcz niechęć do współżycia.

Podstawowym czynnikiem odróżniającym jest charakterystyczna kłaczkowatość wydzieliny oraz nieprzyjemny zapach występująca podczas infekcji bakteryjnych czy grzybiczych.

Warto przy tym pamiętać , że niestety infekcja intymna idzie w parze z suchością pochwy i jeśli po chorobie intymnej nie zadba się o przywrócenie właściwego stanu błony śluzowej pochwy infekcja może nawracać.

Na suchość i infekcję pochwy wybierz HydroVag®

HydroVag® jest unikatowym produktem dostępnym w aptece bez recepty, który jednocześnie dba o nawilżenie i zregenerowanie nabłonka pochwy oraz przywraca właściwy odczyn pH zabezpieczając przed rozwojem infekcji. Potwierdzają to BADANIA na Polkach!

Opis badania

Na przełomie 2014 i 2015 roku wraz z 179 Lekarzami Ginekologami z terenu całej Polski postanowiliśmy przeprowadzić badanie z udziałem 3 560 kobiet w wieku od 18 do 65 lat aby sprawdzić jak powszechny jest problem suchości pochwy oraz jaka jest wiedza o problemie. W badaniu uczestniczyło:

 • 28% pacjentek, które zgłaszały się do gabinetów lekarzy z atrofią pochwy spowodowaną niedoborem estrogenów charakterystycznym dla okresu menopauzalnego
 • 20% stanowiły kobiety, która uskarżały się na bolesność podczas stosunku!
 • 18% to kobiety dotkniętych suchością pochwy po porodzie w połogu
 • 14 % pacjentek biorących udział w badaniu borykała się z problemem suchości pochwy spowodowanym stosowaniem antykoncepcji hormonalnej
 • Pozostałą grupę ok 20% stanowiły Pacjentki, które po miejscowym leczeniu przeciwzapalnym lub już w trakcie kuracji antybiotykami wymagały zregenerowania i nawilżenia nabłonka pochwy.

Wszystkie Panie stosowały HydroVag® minimum 7 dni w tym u 30% zastosowano wyłącznie podstawową 7-dniową kurację,  u 64% stosowana była kuracja 30-dniowa  , a pozostała grupa (6% Pań) stosowała produkt systematycznie przez dłuższy okres czasu.

Badania trwało 6 miesięcy i w okresie tym zbierane były opinie Pań zaangażowanych w projekt oraz obserwacje lekarzy. Wyniki są jednoznaczne:

 • 93,2% pacjentek deklaruje wyraźną poprawę ogólną jakości życia,
 • a aż 65,7 % zauważyło znacząca poprawę jakości życia seksualnego!
 • u 87 % pacjentek lekarze ginekolodzy odnotowali obniżenie pH pochwy!

Co więcej 96,1% kobiet była bardzo usatysfakcjonowana ze stosowania produktu a 94,3% zdeklarowało chęć stosowania produktu w przyszłości.

Co Lekarze Ginekolodzy mówią o HydroVag®?

Lekarze ginekolodzy zgodnie stwierdzili, że HydroVag® jest bardzo skutecznym produktem w leczeniu suchości i atrofii pochwy u pacjentek odwiedzających ich gabinety a w szczególności u Pań:

 • w okresie okołomenopauzalnym,
 • skarżących się na bolesne stosunki,
 • przyjmujących antykoncepcję hormonalną
 • cierpiących na podrażnienie, pieczenie i świąd występującym w pochwie i okolicach intymnych spowodowanych min.: przebyciem lub leczeniem infekcji, zabiegami ginekologicznymi czy chlorowaną wodą w basenie.

Ginekolodzy biorący udział w badaniu potwierdzili chęć stosowania produktu w przyszłości, gdyż zdecydowanie zmniejszył dokuczliwe objawy, a efekty zaobserwowane u pacjentek, u których stosowany był produkt na pewno potwierdza się u innych pacjentek z podobnymi dolegliwościami.

Jeśli nie jesteś pewna co jest przyczyną dyskomfortu intymnego najlepiej skonsultuj się z Lekarzem Ginekologiem i wspomagaj się produktami, których skuteczność  potwierdzają badania!

Pamiętaj!  Wybierając HydroVag® dostajesz efekt nawilżenia i regeneracji  oraz ochronę przed infekcjami intymnymi stosując tylko jeden produkt za którym stoją polskie badania!

 

*Skrzypulec-Plinta V., Olszanecka – Glinianowicz M., Chudyk J., „Wskazania do leczenia preparatem HydroVag® i jego skuteczność po zastosowaniu u polskich pacjentek leczonych ambulatoryjnie. PM nr. spec. 4.2015

Zobacz też


Jak leczyć VRS – Sposoby na poporodowe rozluźnienie pochwy.
with Brak komentarzy

Ciąża i poród znacznie zmieniają kobiece ciało. Z reguły po połogu u większości kobiet zmiany te stopniowo cofają się. Niekiedy jednak zdarza się, że fizjologiczne zmiany, które pojawiają się w ciąży lub po porodzie, zostają lub cofają się w nieznacznym

Czytaj więcej ›


7 sposobów na łagodzenie negatywnych skutków klimakterium. Zioła i witaminy na menopauzę
with Brak komentarzy

Menopauza jest jednym z etapów życia kobiety. Najczęściej ma miejsce między 45 a 55 rokiem życia. Mimo że jest to naturalny stan, dla wielu kobiet objawy towarzyszące menopauzie są bardzo uciążliwe. Mogą powodować duży dyskomfort psychiczny oraz utrudniać codzienne funkcjonowanie.

Czytaj więcej ›


Kolor upławów – na jaką chorobę wskazują kolor wydzieliny i śluz z pochwy
with Brak komentarzy

Kobiece zdrowie intymne ma duże znaczenie dla ogólnego stanu organizmu, ale także komfortu psychicznego. Kiedy coś się dzieje ze zdrowiem intymnym, najczęściej sygnalizują to upławy. Kolor wydzieliny z pochwy może wskazywać nie tylko na to, że kobieta może mieć zakażenie

Czytaj więcej ›


Kolposkopia – wziernikowanie pochwy i szyjki macicy – na czym polega zabieg?
with Brak komentarzy

W ginekologii stosuje się szereg badań, które pozwalają na wykrycie różnorodnych chorób, w tym nowotwory narządów rodnych. Jednym z takich badanie szyjki macicy, nazywane również kolposkopią. Jak wygląda takie badanie? Jak się do niego przygotować i jakie choroby mogą być

Czytaj więcej ›