Leczenie infekcji intymnych – dlaczego w jego trakcie warto zadbać o dodatkowe nawilżenie?

with Brak komentarzy

Każdy lek może wywołać skutki uboczne – niektóre działania niepożądane mogą w zaskakujący sposób zmniejszać twoje szanse na pełny powrót do zdrowia. Dobrym tego przykładem są środki farmakologiczne stosowane w leczeniu infekcji intymnych.

Koniec problemu czy jego początek?

Stało się – masz zakażenie pochwy. Lekarz przepisał ci odpowiednie leki i praktycznie odliczasz dni do momentu, w którym przykre dolegliwości znikną na dobre. Jesteś spokojna o swoje zdrowie intymne, ponieważ wiesz, że już wkrótce odzyskasz komfort i będziesz mogła zapomnieć o istnieniu słowa „infekcja”. Czy na pewno?

W trakcie leczenia jednej niedyspozycji intymnej możesz – paradoksalnie – stać się bardziej podatna na rozwój kolejnego zakażenia pochwy. Dlaczego? Niektóre leki, na przykład metronidazol stosowany w leczeniu rzęsistkowicy i bakteryjnego zapalenia pochwy, osłabiają florę bakteryjną okolic intymnych i powodują suchość pochwy. Na skutki takiego połączenia nie trzeba długo czekać:

  • Wysychanie śluzówki pochwy powoduje dyskomfort intymny, zwłaszcza podczas stosunku płciowego.
  • Niedostateczne nawilżenie błony śluzowej pochwy zwiększa podatność na otarcia i podrażnienia.
  • Zaburzenie równowagi mikrobiologicznej dróg rodnych oznacza wzrost pH pochwy i nadmierne namnażanie się patogenów. Stąd tylko krok do rozwoju zakażenia grzybiczego.

Czy w związku z zagrożeniem kolejną infekcją powinnaś zrezygnować z przyjmowania leków na niedyspozycje intymne? W żadnym wypadku! Po zdiagnozowaniu zakażenia wdrożenie właściwej terapii jest konieczne, należy jednak zadbać jednocześnie o skuteczne nawilżenie pochwy.

Nawilżona = zdrowa

W kwestii suchości pochwy czas jest na wagę złota – im szybciej zaczniesz stosować dopochwowy preparat nawilżający, tym lepiej. Najlepsze efekty przyniesie produkt o kompleksowym działaniu, który nie tylko zwalczy suchość okolic intymnych, ale także spełni rolę ochronną dla całego układu moczowo-płciowego. Takim właśnie preparatem jest polski HydroVag® – globulki dopochwowe zawierające kwas mlekowy, glikogen oraz kwas hialuronowy. Składnikiem o właściwościach nawilżających błony śluzowe jesta tu hialuronian sodu. Zadaniem pozostałych substancji jest modyfikacja biocenozy pochwy z korzyścią dla twojego zdrowia intymnego:

  • Kwas mlekowy zapewnia właściwy, kwaśny odczyn pochwy.
  • Glikogen to pożywka dla pałeczek kwasu mlekowego, ponadto stanowi barierę ochronną przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Warto podkreślić, że kwas hialuronowy zawarty w globulkach dopochwowych HydroVag® korzystnie oddziałuje na procesy gojenia i regeneracji tkanek. Tym samym wspomaga leczenie podrażnień i stanów zapalnych w obrębie układu moczowo-płciowego.

Suchość pochwy po leczeniu infekcji intymnej nie musi być twoim problemem – nowoczesne preparaty dopochwowe o właściwościach nawilżająco-ochronnych takie jak HydroVag® pomogą ci uniknąć dyskomfortu wynikającego z wysuszenia śluzówki dróg rodnych. Ponadto zmniejszą twoją podatność na zakażenia pochwy dzięki obniżeniu pH okolic intymnych. Jednoczesne oddziaływanie na błonę śluzową i mikroflorę, czyli na dwie składowe pochwy, to najlepszy sposób na uzyskanie optymalnej ochrony przed infekcjami, ponieważ to właśnie od ich równowagi i stanu zdrowia zależy prawidłowe funkcjonowanie układu moczowo-płciowego. Po globulki dopochwowe warto sięgnąć od razu po wystąpieniu upławów, ponieważ działają od razu po aplikacji, a ich efekty utrzymują się przez długi czas.

Kup HydroVag®, a otrzymasz GRATIS!*

nawilża i regeneruje śluzówkę pochwy łagodząc podrażnienia

Zobacz też


Jak leczyć VRS – Sposoby na poporodowe rozluźnienie pochwy.
with Brak komentarzy

Ciąża i poród znacznie zmieniają kobiece ciało. Z reguły po połogu u większości kobiet zmiany te stopniowo cofają się. Niekiedy jednak zdarza się, że fizjologiczne zmiany, które pojawiają się w ciąży lub po porodzie, zostają lub cofają się w nieznacznym

Czytaj więcej ›


7 sposobów na łagodzenie negatywnych skutków klimakterium. Zioła i witaminy na menopauzę
with Brak komentarzy

Menopauza jest jednym z etapów życia kobiety. Najczęściej ma miejsce między 45 a 55 rokiem życia. Mimo że jest to naturalny stan, dla wielu kobiet objawy towarzyszące menopauzie są bardzo uciążliwe. Mogą powodować duży dyskomfort psychiczny oraz utrudniać codzienne funkcjonowanie.

Czytaj więcej ›


Kolor upławów – na jaką chorobę wskazują kolor wydzieliny i śluz z pochwy
with Brak komentarzy

Kobiece zdrowie intymne ma duże znaczenie dla ogólnego stanu organizmu, ale także komfortu psychicznego. Kiedy coś się dzieje ze zdrowiem intymnym, najczęściej sygnalizują to upławy. Kolor wydzieliny z pochwy może wskazywać nie tylko na to, że kobieta może mieć zakażenie

Czytaj więcej ›


Kolposkopia – wziernikowanie pochwy i szyjki macicy – na czym polega zabieg?
with Brak komentarzy

W ginekologii stosuje się szereg badań, które pozwalają na wykrycie różnorodnych chorób, w tym nowotwory narządów rodnych. Jednym z takich badanie szyjki macicy, nazywane również kolposkopią. Jak wygląda takie badanie? Jak się do niego przygotować i jakie choroby mogą być

Czytaj więcej ›