Topisz smutki – wysuszasz kobiecość! – wpływ alkoholu

with Brak komentarzy

O tym, że alkohol ma wpływ na zachowana seksualne nikogo przekonywać nie trzeba. W powszechnym przekonaniu uchodzi on za środek rozluźniający oraz pobudzający ochotę na zbliżenie. Nie wszystkie jednak mamy świadomość tego, że zalewając smutki możemy jednocześnie – wysuszać swoją kobiecość.

Stres – najłatwiej go zalać

Życie w ciągłym biegu, nadmiar obowiązków i wygórowane oczekiwania ze strony otoczenia (ale i nas samych) sprawiają, że coraz częściej sięgamy po doraźne środki, mające w zamyśle poprawić nastrój i zmienić nieco perspektywę oglądu.

Nic dziwnego – człowiek, będący pod ciągłym napięciem, które wpływa nie tylko na jego stan psychiczny, ale także powoduje fizyczne zmęczenie, szuka prostego rozwiązania. Papierosy, alkohol, środki pobudzające i inne używki to rzeczywiście najłatwiejsza droga do odczucia tak pożądanego zrelaksowania i zapomnienia o troskach dnia codziennego. Wraz z krótkotrwałym poczuciem ulgi, na którym tak bardzo nam zależy, otrzymujemy jednak w pakiecie skutki uboczne, z których niestety, nie zawsze zdajemy sobie sprawę. Zarówno alkohol, wszelkiego rodzaju używki czy nawet antydepresanty (coraz częściej wybierana przez kobiety droga do pozbycia się problemów) mogą powodować wysychanie błon śluzowych, także tych, wyścielających pochwę.

Libido na huśtawce

Alkohol nie dość, że wysusza błony śluzowe pochwy, w większych ilościach zmniejsza również pobudzenie seksualne i utrudnia osiąganie orgazmu. Po alkoholu apetyt na jedzenie (a raczej brak silnej woli) zabiera miejsce apetytowi na współżycie, w efekcie czego koło się nakręca – jemy i przybieramy na wadze. Nadprogramowe kilogramy wpływają na obniżenie nastroju, wskutek czego – tracimy ochotę na seks. No tak, wszystko przez ten spadek libido – myślimy i listę powodów do frustracji wzbogacamy o kolejny, który trzeba będzie „zalać” lub „zaleczyć”. Alkohol niewątpliwie wpływa na nasz nastrój – od nienaturalnej euforii, empatii i łagodności, przez rozkojarzenie i melancholię, po wściekłość, furię, wstyd, poczucie winy! To błędne koło również nie wpływa pozytywnie na libido.

Nie zalewaj – nawilżaj!

Spadek ochoty na współżycie po alkoholu wywołany jest suchością pochwy. Przywracając intymną wilgotność, zapewnimy elastyczność pochwy, co ma znaczny wpływ na satysfakcję seksualną, ale także na nasze zdrowie intymne. Zamiast więc sztucznie „zalewać” troski alkoholem, szukajmy realnych przyczyn naszych problemów i przywróćmy kobiecości naturalne nawilżenie.

Agata Cygan

Zobacz też


Jak leczyć VRS – Sposoby na poporodowe rozluźnienie pochwy.
with Brak komentarzy

Ciąża i poród znacznie zmieniają kobiece ciało. Z reguły po połogu u większości kobiet zmiany te stopniowo cofają się. Niekiedy jednak zdarza się, że fizjologiczne zmiany, które pojawiają się w ciąży lub po porodzie, zostają lub cofają się w nieznacznym

Czytaj więcej ›


7 sposobów na łagodzenie negatywnych skutków klimakterium. Zioła i witaminy na menopauzę
with Brak komentarzy

Menopauza jest jednym z etapów życia kobiety. Najczęściej ma miejsce między 45 a 55 rokiem życia. Mimo że jest to naturalny stan, dla wielu kobiet objawy towarzyszące menopauzie są bardzo uciążliwe. Mogą powodować duży dyskomfort psychiczny oraz utrudniać codzienne funkcjonowanie.

Czytaj więcej ›


Kolor upławów – na jaką chorobę wskazują kolor wydzieliny i śluz z pochwy
with Brak komentarzy

Kobiece zdrowie intymne ma duże znaczenie dla ogólnego stanu organizmu, ale także komfortu psychicznego. Kiedy coś się dzieje ze zdrowiem intymnym, najczęściej sygnalizują to upławy. Kolor wydzieliny z pochwy może wskazywać nie tylko na to, że kobieta może mieć zakażenie

Czytaj więcej ›


Kolposkopia – wziernikowanie pochwy i szyjki macicy – na czym polega zabieg?
with Brak komentarzy

W ginekologii stosuje się szereg badań, które pozwalają na wykrycie różnorodnych chorób, w tym nowotwory narządów rodnych. Jednym z takich badanie szyjki macicy, nazywane również kolposkopią. Jak wygląda takie badanie? Jak się do niego przygotować i jakie choroby mogą być

Czytaj więcej ›