Życie na pełnych obrotach – może hamować zdrowie!

with Brak komentarzy

Życie w biegu to synonim naszych czasów. Ciągły pośpiech, notoryczny stres, przemęczenie i zupełny brak odpoczynku to czynniki, które wpisałyśmy na stałe w scenariusz dnia codziennego i zaakceptowałyśmy do tego stopnia, że niemal przestały nam przeszkadzać. Przeszkadzać mogą jednak – naszej kobiecości. Czy mamy tego świadomość?

Stres w sypialni

Jak wiadomo, stres w sypialni to gość wyjątkowo niepożądany. Może się on wkraść do łóżka każdej pary, bez względu na zażyłość relacji czy staż związku. Nadmiar obowiązków, przemęczenie, obawy związane z pracą czy problemy rodzinne – wszystkie te czynniki mogą odbić się na seksualnym życiu partnerów. Brak wystarczającego rozluźnienia i ciągłe napięcie nie pozwalają na osiągnięcie satysfakcji ze współżycia, co dotyczy w szczególności kobiety. Pochłonięta myślami o kłopotach i troskach dnia codziennego, partnerka nie jest w stanie w pełni się odprężyć i poddać miłosnym uniesieniom.

Bolesny odpoczynek

Kiedy więc po trudach dnia codziennego para szuka rozluźnienia w sypialni, może trafić na przykrą niespodziankę. Współżycie nie daje satysfakcji, jest bolesne, a coraz częstsza rezygnacja ze zbliżeń odsuwa od siebie partnerów, stając się dodatkowym źródłem frustracji i stresu. Jak więc widać, życie na pełnych obrotach wcale nie musi zwiększać tempa i podnosić temperatury w sypialni, a wręcz przeciwnie – może ją skutecznie obniżyć. Niestety, skojarzenie bolesnych stosunków z problemami w pracy, mało urozmaiconą dietą czy brakiem snu nie jest łatwe. Niedostateczne nawilżenie, które hamuje partnerów w sypialni, może bowiem także „przystopować” łączące ich uczucie. Bo skoro problemy zdają się nie mieć przyczyny, to może – przyczyna leży głębiej…?

Nawilżenie – gwarancja satysfakcji

Przyczyna leży wyjątkowo głęboko, bo aż w mózgu (ciągłe zaabsorbowanie problemami dnia codziennego, przemęczenie, stres). A jednak, bezpośrednim powodem bolesnych stosunków nie są wspomniane wcześniej myśli o kłopotach, ale fakt, że w ich konsekwencji kobieta nie jest w stanie w pełni się odprężyć i poddać miłosnym uniesieniom. To z kolei sprawia, że pochwa nie jest dostatecznie nawilżona, a stosunki – stają się bolesne. Warto mieć świadomość tej zależności, gdyż tylko wtedy będziemy w stanie znaleźć rozwiązanie naszych problemów. Jednym z nich jest stosowanie nawilżających globulek dopochwowych, które po umieszczeniu w pochwie ulegają stopieniu i wytwarzają warstwę ochronną, powlekającą i nawilżającą błony śluzowe (np. HydroVag) Ma to znaczny wpływ zarówno na satysfakcję seksualną, jak i zdrowie intymne kobiety.

Agata Cygan

Zobacz też


Jak leczyć VRS – Sposoby na poporodowe rozluźnienie pochwy.
with Brak komentarzy

Ciąża i poród znacznie zmieniają kobiece ciało. Z reguły po połogu u większości kobiet zmiany te stopniowo cofają się. Niekiedy jednak zdarza się, że fizjologiczne zmiany, które pojawiają się w ciąży lub po porodzie, zostają lub cofają się w nieznacznym

Czytaj więcej ›


7 sposobów na łagodzenie negatywnych skutków klimakterium. Zioła i witaminy na menopauzę
with Brak komentarzy

Menopauza jest jednym z etapów życia kobiety. Najczęściej ma miejsce między 45 a 55 rokiem życia. Mimo że jest to naturalny stan, dla wielu kobiet objawy towarzyszące menopauzie są bardzo uciążliwe. Mogą powodować duży dyskomfort psychiczny oraz utrudniać codzienne funkcjonowanie.

Czytaj więcej ›


Kolor upławów – na jaką chorobę wskazują kolor wydzieliny i śluz z pochwy
with Brak komentarzy

Kobiece zdrowie intymne ma duże znaczenie dla ogólnego stanu organizmu, ale także komfortu psychicznego. Kiedy coś się dzieje ze zdrowiem intymnym, najczęściej sygnalizują to upławy. Kolor wydzieliny z pochwy może wskazywać nie tylko na to, że kobieta może mieć zakażenie

Czytaj więcej ›


Kolposkopia – wziernikowanie pochwy i szyjki macicy – na czym polega zabieg?
with Brak komentarzy

W ginekologii stosuje się szereg badań, które pozwalają na wykrycie różnorodnych chorób, w tym nowotwory narządów rodnych. Jednym z takich badanie szyjki macicy, nazywane również kolposkopią. Jak wygląda takie badanie? Jak się do niego przygotować i jakie choroby mogą być

Czytaj więcej ›