Seks po narodzinach dziecka? Jak wrócić do formy?

with Brak komentarzy

Ciąża i poród są dla kobiety bardzo szczególnymi wydarzeniami zarówno w sferze czysto cielesnej, jak i duchowej. Przyszła mama zazwyczaj radykalnie zmienia swoje priorytety. Nagle jej osobisty pępek staje się pępkiem wszechświata. Zaś poród to punkt zwrotny po przekroczeniu, którego nic już nie jest takie jak dawniej. Kiedy chcemy powrócić do intymnej relacji z partnerem okazuje się, że…

Swędzenie zabija namiętność

To najmniej spodziewany gość w Waszej sypialni. Po minimum 6-tygodniowej przerwie spodziewałaś się ciarek na plecach, a zamiast tego, pojawia się nieprzyjemne swędzenie. Może być sygnałem zwykłego przesuszenia błony śluzowej pochwy na skutek gwałtownych zmian hormonalnych, ale jeśli świądowi towarzyszą dodatkowo przykry zapach i biaława wydzielina, warto udać się do lekarza ginekologa.

Grzybica, czyli ach te drożdżaki

Wszystkiemu winne są Candida albicans, które nazbyt swobodnie poczynają sobie w Twojej pochwie. Ale skąd wzięła się infekcja? Drożdżaki kochają cukier, a glukozy w Twoim organizmie podczas ciąży nie brakowało. Dzięki hormonom znajdowała się ona również w śluzówce miejsc intymnych, tworząc niezwykle przyjazne środowisko dla grzybów. Te, nadmiernie się namnażając, zaburzyły równowagę pH i wywołały przykre w skutkach zapalenie.

Obrona konieczna, czyli infekcja bez szans

Przykre objawy możesz natychmiast złagodzić. Jeśli świąd i pieczenie uniemożliwiają Wam intymne zbliżenie, zastosuj szybką płukankę lub nasiadówkę z rumianku. Odczujesz natychmiastową ulgę, ale miłosne uniesienia trzeba odłożyć na później. Drożdżyca jest zakaźna, w pierwszej kolejności należy więc poddać się kuracji pod kontrolą lekarza. Jeśli zaistnieje taka potrzeba, leczeniu powinien poddać się również Twój partner.
Dobrze jest też wspomóc leczenie oraz pomyśleć o profilaktyce na przyszłość. Idealne są do tego preparaty nawilżające z kwasem mlekowym o charakterze dopochwowym.

Na straży Twojego zdrowia bez grzybicy i szczęścia w sypialni…

Gdy chcesz pozbyć się problemu, możesz sięgnąć np. po preparat Hydrovag. Ten wyrób medyczny, w którym swe siły łączą kwas mlekowy, hialuronian sodu i glikogen, zapewni Ci właściwe pH, nawilżenie i gojenie, kiedy dojdzie do mikrourazu. Wam pozostaje już tylko cieszyć się nowymi doznaniami.

Infekcja za Wami, wszystko przed Wami

Zdrowie intymne dopisuje. Zapalenie już Cię nie dotyczy. Nie zapominaj jednak o ćwiczeniach Kegla, za to zapomnij o rozstępach, obudź w sobie Wampa i śmiało ruszaj do sypialni, gdzie czeka na Ciebie Twój ukochany. Czy wiesz, że poród siłami natury, cudownie ukrwił Twoją pochwę? Stała się wrażliwsza. Sprawdź to koniecznie i rozpocznij nowy rozdział w życiu nie tylko z dzieckiem, ale i ze swoim partnerem. On też potrzebuje Twojej miłości.

Zobacz też


Jak leczyć VRS – Sposoby na poporodowe rozluźnienie pochwy.
with Brak komentarzy

Ciąża i poród znacznie zmieniają kobiece ciało. Z reguły po połogu u większości kobiet zmiany te stopniowo cofają się. Niekiedy jednak zdarza się, że fizjologiczne zmiany, które pojawiają się w ciąży lub po porodzie, zostają lub cofają się w nieznacznym

Czytaj więcej ›


7 sposobów na łagodzenie negatywnych skutków klimakterium. Zioła i witaminy na menopauzę
with Brak komentarzy

Menopauza jest jednym z etapów życia kobiety. Najczęściej ma miejsce między 45 a 55 rokiem życia. Mimo że jest to naturalny stan, dla wielu kobiet objawy towarzyszące menopauzie są bardzo uciążliwe. Mogą powodować duży dyskomfort psychiczny oraz utrudniać codzienne funkcjonowanie.

Czytaj więcej ›


Kolor upławów – na jaką chorobę wskazują kolor wydzieliny i śluz z pochwy
with Brak komentarzy

Kobiece zdrowie intymne ma duże znaczenie dla ogólnego stanu organizmu, ale także komfortu psychicznego. Kiedy coś się dzieje ze zdrowiem intymnym, najczęściej sygnalizują to upławy. Kolor wydzieliny z pochwy może wskazywać nie tylko na to, że kobieta może mieć zakażenie

Czytaj więcej ›


Kolposkopia – wziernikowanie pochwy i szyjki macicy – na czym polega zabieg?
with Brak komentarzy

W ginekologii stosuje się szereg badań, które pozwalają na wykrycie różnorodnych chorób, w tym nowotwory narządów rodnych. Jednym z takich badanie szyjki macicy, nazywane również kolposkopią. Jak wygląda takie badanie? Jak się do niego przygotować i jakie choroby mogą być

Czytaj więcej ›